2015 yılında Ankara’da Berk ve Serkan’ın doğaçlama ağırlıklı çalmaya başlamasıyla ortaya çıkan Bam Bam Bam, Arın ve Fırat’ın katılımıyla şu anki şeklini aldı. The White Stripes, The Black Keys, The Subways gibi isimlerden etkilenen grup, ilk kez 2015 yılında Ankara IF Performance Hall’da düzenlenen “Live Music Night by Bilkent Music Club” etkinliğinde yer aldı. Bu konser sonrası kendi bestelerini üretmeye odaklanan Bam Bam Bam, ilk demosunu Ocak 2016’da kaydetmiştir. Aynı yıl Ankara Noxus ve 21. ODTÜ Rock Şenliği’nde verdikleri konserlerle geniş bir kitleye kendi şarkılarını duyurma fırsatını yakalayan grup, ilk kısa çaları “Dans ve Rock’n Roll”u Mart 2016’da yayınladı.

– Ankara’da belkide ilk defa farklı türlerde seslerin bir araya geleceği bir etkinlikte çalacak olmak hakkında düşünceleriniz neler?

Serkan: Ankara denilince aklıma hep metal müzik geliyor fakat son dönemlerde alternatif seslerden de iyi isimler çıkmakta. “Punk Kökenli Garaj Rock” yapan bir grubun davulcusu olarak farklı tarzlardan iyi isimlerle çalacak olmamız heyecan verici diyebilirim.

Arın: Alternatif grupların buluştuğu çok fazla organizasyon gerçekleşmiyor. Fill the Void en çok da bağımsız olması sebebiyle çalmayı isteyeceğimiz bir sahne. Özellikle son yıllarda alternatif gruplar hem izleyici bulmakta, hem de giderlerini karşılayarak sahne almakta ciddi güçlükler çekiyor. Bu ve benzeri bağımsız organizasyonların bir döngü yaratması, ürettiklerimizi daha rahat ve daha sık sunabileceğimiz alanlar yaratıyor. Eğlenceli ve samimi bir hafta sonu geçireceğimize eminim.

– Grubunuzun oluşma hikayesi ile gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Serkan ve şu an Çin’de yaşayan Berk’in eğlence amaçlı stüdyoya gitmesi, sonra yetinemeyip işi ciddiye almaları sonucu kurulduk. 2015’in sonlarına doğru bestelerin üretimiyle beraber konserler de başladı. O yıl boyunca güzel konserler verdik, serseri olmakla eleştirildik, birbirimizle çok fazla vakit geçirip çok eğlendik. Berk Çin’e taşınınca devam edip etmeme konusunda kararsız kaldık. Cansu imdadımıza yetişti. Doğrudan punk müzik icra ettiğimizi iddia etmiyoruz fakat duruşumuz gereği bununla etiketleniyoruz. Bu durum da hoşumuza gitmiyor değil. Bu yıl içerisinde, kaydını tamamladığımız bir single ve şu an üstünde çalıştığımız bir ep yayınlayacağız. Becerebilirsek bir klip çekeceğiz ve verebildiğimiz kadar çok konser vermeye bakacağız.