Tuna Akar, Taylan Gürler, Özgür Özer ve Alper Önen’den oluşan Ankaralı grup “Trafik Berbattı” adıyla bir araya geldikten sonra yıllar içinde “iyi” haline evrildi. Indie, Post-Punk, Shoegaze türlerinden esintiler barındıran besteleriyle Eskişehir ve Ankara’da birçok konser verdiler. Şimdiye kadar iki EP ve iki de single yayınlayan iyi grubu, uzaya sesler fırlatan bağımsız bir müzik dörtlüsüdür.

25-26 Şubat tarihlerinde Ankara Noxus’ta gerçekleşecek Fill The Void etkinliğinde ikinci gün sahneye çıkacak iyi grubuna konser öncesi sorularımızı yönelttik.

– Dinleyiciler konserlerinize geldiği zaman nasıl bir performansla karşılaşıyorlar?

Biraz içine kapanık bir grubuz, sahnede statik bir duruşumuz da aslında bu yüzden. Dinleyenleri çok eğlendiren sesler çıkarmasak da oluşturduğumuz müziğimizi icra etmeyi ve paylaşmayı seviyoruz. Hazırladığımız setlistlerde değişken bir dinamizm korumaya özen gösteriyoruz ve bizi dinlemeye gelenlere en iyi şekilde yansıtmaya çalışıyoruz. Grup olarak çalışmalarımızda ve performanslarımızda dediğimiz gibi kendi müziğimiz üzerine yoğunlaşıyoruz. Sahnede seyirciye sunmak istediğimiz birkaç cover dışında da hep kendi bestelerimizi çalıyoruz. Halihazırda kaydettiğimiz ve sosyal platformlarda yayınladığımız 8 adet ve 10’a yakın da henüz kaydetmediğimiz çeşitli seviyelerde bestelerimiz var. Yayınlamadığımız şarkılarımızı da sahnede diğer şarkılarımız gibi sık sık seyircilerle paylaşmaktayız.

– Şu an yapmakta olduğunuz türde müzik yapmayı bıraksaydınız başka hangi türde sesler çıkarmaya cesaret ederdiniz?

Tuna (Vokal/Gitar) : Bunu kişisel olarak cevaplasak daha iyi olur sanırım. Ben doksanlar screamo veya noise punk üzerine yoğunlaşırdım.

Alper (Klavye/Gitar) : Dark Ambient ve Glitch tarzı elektronik düzenlemeler üzerine giderdim.

Özgür (Bas) : Post punk’tan önce triphop – chill out tarzı çalışmalarım olmuştu, bu tarzlara tekrar dönerdim.

Taylan (Davul) : Ben biraz daha klasik bir tavır içine girip caz, fusion üzerine ilerlemeyi düşünürdüm.