Ulaş Celep, bir süredir evinde kaydettiği progressive tınılarda olan bestelerini internette paylaşmaya devam ediyor. Hatta 2015 yılında yayınladığı “Fading Reality” isimli albümünü buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz de. Gitarından çıkan sonsuz duygu akışlarını en samimi, en yalın haliyle aktaran, dinleyenlerin zihinlerde dahi açılmamış odalara sızan Ulaş’ın sonsuz bir döngüdeymişçesine akıp giden seslerine mutlaka kulak verin.

Ulaş Celep’i 25-26 Şubat tarihlerinde Noxus’ta gerçekleşecek Fill The Void Ankara festivalinin ilk gününde dinleme fırsatı bulacağız.

– Müziğe başlama hikayenden ve onu icra ederken ki süreçten bahseder misin ?

7-8 sene önce nous diye bir grup kurarak başladım kendi kafamdakileri yapmaya. Fakat hiç uzun süreli bir şekilde davulcuyla çalışma imkanı bulamadım. Bu durum da beni loop pedalına yöneltti. Yer yer cümbüş yer yer gitar kullanıyorum. Genelde kayıtlarım hücum kayıt oluyor bu da kesme biçme yapmadığımdan dinleyici için yorucu olabiliyor. Bu sıra bunun üstesinden gelmeye çalışıyorum.

– Yakın zamanda yeni şarkılarını duyabilecek miyiz?

Soundcloud’daki kayıtlar 2-3 yıl öncesinin kayıtlarıydı ve uzun, sabit yoran şarkılardı. o kayıtları kısmen kullanacağım ama duyacağınız şarkılar yeni çalışmalarım olacak. Bir grup projem vardı fakat o askıda şu an ordan da şarkılar çalacağım. Yani temel olarak daha aşamalı ve değişip dönüşen çalışmalar ortaya çıkarmaya çalışıyorum.