Lo-fi hip hop prodüktörü Alien Hand, geçtiğimiz yıl yayınladığı debut albümü “Himawari“nin ardından ikinci albümü “Mostly Harmless” ile sizlerle! Tüm dijital platformlarda yerini alan albüm ilk olarak 97-13.com üzerinden dinleyicisiyle buluştu.
 
İlham kaynağı Douglas Adams‘ın “Otostopçunun Galaksi Rehberi” isimli bilim kurgu serisi olan albümde parçaların isimleri serideki yıldız sistemleri ve gezegen isimlerinden seçilmiş. 11 parçadan oluşan albümde Alien Hand’e Kakrafoon isimli parçada T V S N eşlik ediyor. Kapak tasarımı 97/13 ekibinden Mustafa Geyik imzası taşıyor. Albümün kasetformatında da yayınlanması planlanıyor. Alien Hand’in diğer çalışmalarına Souncloud ve Spotify hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.


Tracklist:

01. Sirius

02. Betelgeuse
03. Earth
04. Jaglan Beta
05. Altair
06. Magrathea
07. Kakrafoon w. T V S N
08. The Sun
09. NowWhat
10. Alpha Centauri (Bonus)
11. Santraginus V (Bonus)

2014 yılının Mart ayında yayın hayatına başlayan 97/13, günün belirli saatlerinde gerçekleşen radyo yayınları yapıyordu. 2015 yılının şubat ayından itibaren ise farklı alanlardan beslenmek için yenilenen oluşum bir kültür sanat karmaşasına dönüşmüştü. Bu süre içerisinde “Kişisel Nedenler” isimli dinleyici etkileşimli radyo etkinlikleri yaptı. Tabii ki bununla da yetinmedi. Eskişehir başta olmak üzere Ankara ve İstanbul‘da dj set etkinlikleriyaptı ve yapmaya devam ediyor. Bünyesinde farklı disiplinlerden bir çok insan barındıran 97/13, bulunduğu coğrafyaya sığmayarak, multidisiplinerliğini kaybetmeden bir müzik platformu olmayı hedefliyor.