Brüksel’de yaşamını sürdüren prodüktör Alp Emre küçük yaştan itibaren elektronik müziğin etkisiyle büyümüş ve kendi sesini, müziğini inşa etmeye başlamış. İstanbul’da olduğu dönemde Kiki ve Kloster gibi mekanlarda dj’lik yaptıktan sonra, Brüksel’e taşınmasıyla canlı setlerine ağırlık vererek ilk performansını 2018’de Brussel Brost festivalinde gerçekleştirdi.

“9 yaşımdan beri elektronik müzik dinliyorum. 12 yaşımdayken ilk ekipmanlarımı aldım ve ev ortamında dj’liği öğrenmeye başladım. Daha sonra 16 yaşımdayken müzik üretmeye başladım yavaş yavaş.”

2017 yılından itibaren parçalarını Soundcloud hesabından paylaşmaya devam eden Alp Emre’nin “Albert ambient lush” olarak tanımladığı müziğinin temelini ambient ve elektronik ögeler oluşturuyor.

“Şarkılarımı bulutları izleyerek, gözlemleyerek yapıyorum. O yüzden ürettiğim seanslara “cloud observation” diyorum. Yayınlanan bu albümüm ilk resmi yayınım aslında. 2016 – 2018 yılları arasında kaydedildi hepsi. Kafayı boşu boşuna taktığımız olayları yine bulut gözlemleri üstünden yansıtmaya çalıştım.”

Toplamda yedi parçadan oluşan “Overestimation Tracks” İngiltere çıkışlı House of the Leg aracılığıyla 1 Şubat 2019 tarihinde yayınlandı.