Altkültür müzik festivali Byzantion Fest #7, 26-29 Ocak tarihleri arasında 5 farklı mekanda gerçekleşiyor. Organizasyon, 26 Ocak tarihinde Tight Aggressive‘in Yeldeğirmeni mekanında başlayarak ikinci gününde Bant Mag. Havuz’da açılışı gerçekleşecek “Karışık Kaset” sergisi ve akabinde Karga Bar’da çeşitli müzik gruplarının yer alacağı etkinlik ile devam edecek. Üçüncü gün Taksim Peyote’de gerçekleşecek konser ile sürecek olan festival, 29 Ocak’ta Arkaoda’da tasarım pazarı ve akustik performanslar ile son bulacak.

26 OCAK / PERŞEMBE @ TIGHT AGGRESSIVE

Akustik Performanslar
19:30 Onat Önol
20:30 fanikedi

Tüm Gün Takas Pazarı: Vegan Yemek, Kaset, CD, PLAK, Kitap, Çizgi Roman, Fanzin ve benzeri ürünlerinizi takas edebileceğiniz gün içersinde Onat Önol ve Fanikedi, Tight Aggressive’de akustik performans sergileyecek. Standlar sınırlı sayıdadır. Takas Pazarına katılmak için info@tightaggressive.com’dan ulaşabilirsiniz.

27 OCAK / CUMA @ BANT MAG HAVUZ + KARGA

BANT MAG. HAVUZ

19:00 Sergi Açılışı: Karışık Kaset
İstanbul’daki bir çok altkültür müzik grubunun çalışmaları farklı teknik ile çalışan 37 çizer tarafından görsel birer tasvire dönüşüyor. Festival süresince Bant Mag. Havuz’da görebileceğiniz sergide, Byzantion Records tarafından hazırlanan, sahnedeki 65 aktif müzik grubu/sanatçının yer aldığı karışık kaseti de dinleyebilirsiniz.

– Sergiyi festival süresince ücretsiz olarak Bant Mag. Havuz’da görebilirsiniz.

KARGA
21:00  irtifakaybediyoruz
22:00  Skysketch
23:00  Available Tensions
00:00  PONZA
Giriş : 15 TL

28 OCAK / CUMARTESİ @ PEYOTE

PEYOTE
21:00  Secondhand Underpants
22:00  P A Z
23:00  Reptilians From Andromeda
00 00  Housing Crash
01:00  Skata
Giriş: 15 TL

29 OCAK / PAZAR @ ARKAODA

14:00 Tasarım Pazarı: Tantana Records, Dead Generation Records, Ala Skateboards gibi yerel üreticilerin markalarından oluşan tasarım pazarında, Tight Aggressive bünyesinde yer alan Loom Handcrafts ve Vegapetite ürünleri de bulunacak. Standlar sınırlı sayıdadır. Pazara katılmak için info@tightaggressive.com’dan ulaşabilirsiniz.

Akustik Performanslar

20:00 Flower Room (Eray Gedik)
21:00 In Hoodies
22:00 Özgün Semerci
Giriş : 10 TL

Sergide yer alan müzisyen/grupların ve görsel sanatçıların eşleşmeleri şu şekilde;

Ada Tuncer/Haylayf Ş.Üçgeni, Bahar Meydan/The Young Shaven, Barış Kıymaz/Etnique Punch, Berkay Dağlar/El Topo, Bilge Emir/Kim ki o, Birce Kirkova/Poster Iti, Dilara Özden/Chopstick Suicide, Dünya Atay/The Raws, Ebru Lillubi/Help! The Captain Threw Up, Eda Noy/Jakuzi, Elif Demir/The Kilink, Erman Karakaya/Ağaçkakan, Ethem Onur Bilgiç/In Hoodies, Elif Tuna/Housing Crash, Ezgi Su Örün/Ponza, Ezgi Beyazıt/The Away Days, Fırat Itmeç/Foton Kuşağı, Gizem Oktay/Change of Plans + Ricochet, Goldie Bold/Islandman, Gözde Gürel/Cosmic Wings, Kadir Kayserilioğlu/Uluru, Mert Tügen/Palmiyeler, Mert Ülkümen/Balina, Merve Vural/Nekropsi, Nazan Aydın/Never Reach Home, Ozan Aktuna/Haossaa, Rad Dar/Tampon, Raminta Juozapavic/Mr.Mantis, Selin Çınar/The Ringo Jets, Selin Arısoy/Proudpilot, Selver Yıldırım/Eskiz, Tayfun Pekdemir/Kafabindünya, Toygar Rona/Reptilians From Andromeda, Yağız Gülseven/Iskeletor, Yabancı Aka/Frozen Clouds, Zeynep Mar/Cemiyette Pişiyorum