BADMASH X IN THE VOID

İlk olarak 2016 yılında bir internet radyosu olarak hayata geçen Radyo BZK, yeni yılla birlikte deri değiştirerek, ait olduğu yeraltı kültürünün müziğini, sanatçılarını ve kendini bu kültüre ait hisseden bütün insanların birlikte büyümesini amaçlayan bir kolektif / plak şirketi olma yolundaki ilk adımını atmış bulunuyor. Yeni ismiyle Badmash, tek bir türe bağlı kalmamakla birlikte yerel sahne başta olmak üzere bass müziği içeren footwork, trap, dubstep, beats, trip hop gibi türlere uzanan geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Kolektifin ilk çalışması olan, İstanbul alt kültürünün büyümesini sağlayan ve fazlasıyla heyecan uyandıran isimlerden oluşan toplama albümlerinin yanı sıra bünyesinde yer alan isimlerin çalışmalarını yayınlamaya devam ediyor.

16 Haziran tarihinde aynı mekanda sesleri yükseltecek iki oluşum In The Void ve Badmash aynı frekanslarda buluşmanın zevki ve mutluluğuyla güçlerini birleştiriyor. Istanbul, Eskişehir ve İzmir’in sesleri birlikte titreşiyor!

.

FARABİ

2010 – 2014 yılları arasında hip hop & rap üzerine deneysel çalışmalar ve söz yazarlığı yapan Farabi, 2015’te Eskişehir’e yerleştikten sonra kurduğu stüdyosunda kendi altyapılarını yapmaya başladı. Genel olarak trip hop ve deneysel tarzlarda ürettiği parçalarını Doğu ve Batı sentezi içeren farklı yapılarla harmanlamaktan keyif alan Farabi, farklı alanlarda müzik üreten lokal sanatçılarla birlikte yaptığı ortak çalışmalarıyla

Hallucinate“, “.Arva ft. VİGOR” , “Strange Days for Strange People (ft. Cherry Surf)

.

MODERN NOISE MACHINE

2012 yılında “bedroom producer” olarak kendi parçalarını üretmeye başlayan Eskişehirli Modern Noise Machine, önceleri dubstep ve trap prodüksiyonları üretirken daha sonradan funk, jazz ve retro chiptune akımlarının etkisinde kalarak glitch hop ve chipstep tarzlarında prodüksiyonlar yapmaya başladı. Sırasıyla, Play Me Rec., Digital Whomp, Heavy Artillery ve Wobbly Gherka gibi yurtdışı merkezli plak şirketlerinden çalışmaları yayınlanan Modern Noise Machine, aynı zamanda Türkiye’deki müzik prodüktörlerini bir araya getiren Kolekt oluşumunun da kurucularından.

Modern Noise Machine – Aksak“, “Modern Noise Machine – Tensor Flow”

.

FOSIL

İstanbul bass kültürünün canlı kalmasında önemli rol oynayan prodüktörlerden biri olan Berhan Yıldız aka Fosil geçtiğimiz günlerde ilk EP’sini yayınladı. Yeraltı sanat kolektifi Badmash bünyesinde yayınlanan “Soundwich” EP Fosil’in her seferinde yep yeni fikirlerle kendisini geliştirdiğinin ve çıtayı yükselttiğinin en sağlam kanıtı. Global anlamda da bass müziğine kendi seslerini katan Gantz ve İskeletor’un yanında Fosil’de kendi rengini göstermeyi başarıyor.

Fosil – Gray Matter  , Fosil – Soundwich EP 

.

YUNG ÇİÇEK

İzmir’de yaşamını sürdüren Berk Özyer bir süredir Yung Çiçek mahlası altında ürettiği beat tabanlı enstrümental parçalarını kendi hesabından paylaşıyor. Bu zamana kadar iki adet EP yayınlayan Yung Çiçek, döneminin yetenekli beat prodüktörlerinden. İzmir’de yeşeren bu güzelliklerin oldukça heyecan verici olmasının yanında, beraberinde oluşan kültürün sağlam geldiğinin de bir kanıtı.

çiçek’s dump HAVE A SEAT 

.

VIGOR 


Darkstep, dnb, cyber, neurofunk ağırlıklı prodüksiyonlar yapan ve yine bu minvalde setler hazırlayan Eskişehir merkezli prodüktör Vigor, Kolekt oluşumunda da aktif halde üretimlerini gerçekleştiriyor. Eskişehir bass sahnesinin oluşumuna ve çok iyi işler çıktığına tanıklık ettiğimiz bu dönemde mesafe ortadan kalkıyor ve sesler bir araya geliyor.

VİGOR – İnsects In Meal , VİGOR – Who İs Gordon Freeman , VİGOR-I Luv Cable Confusing