Önceleri Nihil Piraye ve Mispits gruplarında yer alan, bunun yanında lokal sahneden birçok albümün prodüksiyonluğunu da yapan Berk Sivrikaya yepyeni bir proje ile karşımızda. Epey bir süredir evinde tek başına müzikler yapan Berk, bu süre zarfında oyun alanında yarattığı karanlık hissiyatlı parçalarını gün yüzüne çıkartmaya karar veriyor ve Brek adıyla ilk solo çalışmasını bizlerle paylaşıyor.

“Uzunca bir süredir, evimde tek başıma müzikler yapıyorum. Genellikle karanlık hissiyatlar içinde oluyor çıkan şeyler sanırım. Hepimizin bildiği karanlık hissiyatlar bunlar. 7 Temmuz’da “TV Juice” isimli dokuz şarkılık bir uzunçalar albüm yayımlayacağım dijital olarak. Albümün kapağını Palmiyeler’den tanıdığımız Mertcan Mertbilek çizdi. Kapağı çok seviyorum. Şarkıların yapım sürecinde beni besleyen imgeler “kıyamet, rüyalar, televizyon ve çocukluk” idi. Bu temalardan Mertcan’a hiç bahsetmemiş olsam da sadece şarkıların taslak hallerini dinleyerek beni o kadar iyi anladı ki. Kapağı getirdi ve “binlerce kez evet” dedim kendi kendime. “

“Albümü yayımlayana kadar bekleyemedim ve “Dead Dance” i son derece plansız ve ani bir kararla albüm kapağı ile YouTube’a yükledim. Biraz hafifletti bu beni açıkçası. Sabırsız bir insanım. Belki dayanamayıp bir şarkı daha atarım albüm çıkmadan, belki de atmam bilemiyorum. Sound olarak “Dead Dance” bi beklenti yaratmamalı, eğer böyle bir beklenti mevcutsa. Farklı farklı soundlar var bana kalırsa albümde, elbette tüm şarkıların buluştuğu ortak bi taban da var.”

Aynı zamanda Brek’e çıktığı yeni yolculuğunda Yağız Nevzat İpek, Hazal Döleneken ve Deniz Braderin eşlik ediyor.