“CIAYM, genel olarak istediğimiz her şeyi yazabilen, söyleyen, çizen, yaratan, şarkı söyleyen, oynayan ve yapmayan saygısız kadınlardan oluşan bir topluluktur. CIAYM, karanlık sanatlar ve aşırı müzik yoluyla radikal kendini ifade için aradığımız alanları yaratmayı amaçlamaktadır.”

Ankara’da temelleri atılan CIAYM (Chaos, I’m Your Mistress) feminist duruşuyla içeriğinde birçok röportaj, müzik ve çizimlerin barındığı bir fanzin ve kolektif olarak eylemlerini sürdürüyor. Küratörlüğünü yaptıkları sergi ve konserlerle de aktif olarak kalmaya devam eden topluluk 20 Ekim 2018 tarihinde ise bir toplama albüm yayınlamaya hazırlanıyor. Secondhand Underpants, Revulva, GUTTFULL, Cryptic Street ve Twin Pigs gruplarının yer aldığı “HERESY” isimli derlemenin tamamı Bandcamp üzerinden dinlenebilir durumda.

2017’nin yazında Ful Shup ve İpek Celeste tarafından kızlık cehennemi rüzgarlarını bağımsız yerel sahnelerde kendin-yapçı ve kar amacı gütmeyen bir yaklaşımla estirmek üzerine başlatılan bir oluşum. Kadın, kuir, akışkan, cinsiyet ikilemine sığmayan, cinsiyetsiz, trans, yani kısacası heteronormatif ataerkiyi varoluşuyla yerinden oynatan tüm altkültür müzisyen ve sanatçılara dayanışma alanları açmak ve destek sağlamak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. CIAYM bizim için bir cadılık ve şifa ağı, isimlendiremediğimiz yıkımlara ad koymak için bir dil, neşemize utanma arlanma bilmeden sarılma ve birbirimizden aldığımız hazzı paylaşmak için bir şenlik, yaratmak istediğimiz dünyadan bize atılan bir cankurtaran halatı, bedenimizi, cinselliğimizi, benliğimizi olumlamak için “kendimize ait bir oda” görevi görebilir. “Gerçekte dişi işlevi incelemek, keşfetmek, icat etmek, sorun çözmek, espri yapmak, müzik yapmak ve hepsini sevgiyle yapmaktır…Bir başka deyişle, büyülü bir dünya yaratmaktır.” – Valerie Solanas, SCUM Manifesto