2015 yılında yayınladığı ilk çalışması “Aylaklığa Lanet” in ardından sırasıyla “Televizyon Ahlakı”, “Çalışan Kızlar”, “Kahire” ve “Nazlı Kız” albümlerini çıkaran Ankaralı müzisyen Doğu Blok, “Şeytan Hazretlerinin Son Yolculuğu” isimli yeni albümünü Bandcamp üzerinden dinleyicilerle paylaştı.

Kendine has çizgisinde, neredeyse tek başına çalıp söylediği tüm şarkılarıyla fark ettirmeden içimizde tatlı bir hayranlık uyandıran Doğu Blok, yeni şeyler denemekten ve enstrümanları çeşitlendirmede kendisine sınır tanımayaraktan dopdolu bir iş daha ortaya çıkarttı. Albümde yer alan “Hacer ve İsmail” isimli şarkının geri vokalinde kendisine, Mickeysaysbye’dan tanıdığımız Pervin Güzeldere eşlik ederken, yine aynı gruptan Ege Tülek ise tüm şarkıların mastering’ini üstlendi.

Özellikle “Beyaz Çiçekler” ve “Hacer ve İsmail” şarkılarındaki vokallerin, Donovan’ın “Hurdy Gurdy Man” indeki o titrek sesini anımsatması detayı ayrı bir sıcaklık katarken, 60’lardan bu yana müzik tarihinde işlenen psychedelic tınıların ruhu günümüzle tokalaşıyor ve hiç yabancılık hissettirmeden kulaklarımızdan içeri doğru süzülüyor..