Pervin Güzeldere ve Ege Tülek ikilisinin birlikteliğinden doğan Ankara çıkışlı MickeySaysBye, çiçeği burnunda bir grup. Yaptıkları müziğe herhangi bir tür yakıştırması yapamayacağımız gibi, kimi zaman kullandıkları 90’ların depresif gitar tonlarını ve kulağımıza çalan alışılmışın dışındaki ritimlerin yaratıcılığının şarkılarına bambaşka bir boyut getirdiğini söylemek mümkün.

25-26 Şubat’ta Ankara Noxus’ta gerçekleşecek Fill The Void’un ilk gününde dinleme fırsatı bulacağımız MickeysSaysBye’ı yakından tanımak için kendilerine birkaç soru sorduk.

Birlikte nasıl müzik yapmaya başladığınızdan ve bireysel olarak kendinizden bahseder misiniz?

MickeySaysBye: Kötü zamanlar geçiriyorduk. Birşeyler üretmenin veya üretmeye çabalamanın bize iyi geldiğini biliyorduk. Bu sebeple kendimizi okuma, yazma, çizme ve film izleme gibi etkinliklere vermiştik. Bu süreçte plansız bir şekilde ilk şarkımız ortaya çıktı. Beraber müzikle uğraşmak hoşumuza gitti ve bunu sürdürmek istedik.

Ege: Ben bir süredir müzikle uğraşıyorum. İnsana ve insan olmaya dair şeyler barındıran mükemmelikten uzak müziklerden hoşlanıyorum. Yapmak istediğim müzik de bu şekilde. İçinde bulunduğum ruh halinde de başka şekilde bir müzik yapabileceğimi de düşünmüyorum.

Pervin: Ben aslında temelde içimde olan bitenleri bir şekilde dışarı atabilmek, insanlara anlatabilmek, paylaşabilmek istiyordum. Müzikte çok tahmin etmediğim şekilde karanlık ve mutsuz şeyler çıktı ortaya. Şimdi hem beraber şarkılar yapıp hem de görüntüler biriktirip vidyolar yapmak hayatımda en sevdiğim şey herhalde.

İlk konserinizi Kasım ayında Ankara’da verdiniz. Sizin için nasıl bir deneyimdi? Bundan sonra izleyeceğiniz yol hakkında fikirleriniz oluştu mu ?

Ege: Yaptığımız müzik için fazla kişisel ve neredeyse dışarıya kapalı denebilir. Bu kadar içe dönük olarak üretilen bir şeyi insanlarla paylaşmaktan çekiniyordum tabi bir yandan da istiyor ve merak ediyordum. Beklediğimden çok daha mutlu eden sıcak bir deneyim oldu. Müziğimizi sevdiğim bir ortamda insanlara aktarabilmek bana çok iyi geldi. Bundan sonra da yapabilmek istediğim tam olarak bu.

Pervin: MickeySaysBye ile ilk şarkımızı yaptığımızda çok güzel hissetmiştim. İlk konserimizde de aynı şekilde tam olmak istediğimiz yerde olduğumuzu hissettim. Bundan sonra da müziğimizi bizimle paylaşacak insanlarla sık sık bir araya gelmek istiyorum. Nerede olduğu kaç kişi olduğu önemli değil.