image

Fill The Void sadece müzik üretiminin değil, kültürel ve hatta kişisel alanlarımızda da her türlü sıkışmanın gündemden etkilendiği, insanların gitgide kendi saflarına çekildiği günümüzde, varolmanın ancak dayanışarak gerçekleşebileceğini anımsatmak için, eylemsizliğin yarattığı boşluğu hep birlikte yükselen seslerimizle doldurmaya çağırıyor.

11 Haziran Cumartesi günü, sesimizi duyuracağımız etkinliklerin ilkine Bug ve Sinerji ev sahipliği yapacak. Rant yüzünden nefes alamadığını fazlasıyla hissettiğimiz Beyoğlu’nda gerçekleşmesini özellikle tercih ettiğimiz bu ilk dayanışma gününde, 12 saat boyunca 4 kata yayılacak etkinlikte, 40ı aşkın lokal müzisyen, dj, görselci ve sokak sanatçısı, her türlü kısıtlamaya rağmen birlik olmanın, temas etmenin aslında ne kadar kolay ama bir o kadar da değerli olduğunu bir kez daha göstermek amacıyla bir araya geliyor.

Mekanın tamamında tür gözetmeyen etkinliğin teras katı, gücünü yalnızca birliktelikten alarak hayatını sürdüren Radiofil djlerinin yanısıra, Beton Orman ve M4NM ekiplerinin dj setleriyle hayat bulacak. Eşzamanlı olarak ses vermeye başlayacak 2. katta, ‘müziğe karşı ses’ mottosuyla yola çıkmış yerel na-sanat oluşumu AID ve birçok elektronik ve akustik live performans gecenin ilk saatlerine kadar devam edecek. Bug’ın ev sahipliği yaptığı zemin kat ise, akşamın ilk saatlerinden sabaha kadar, yerel sahnenin underground kolektifleri System_check collective, DREPT ve Blacktrick’e ek olarak şehrin en gürültülü djlerine yer veriyor.

Teras’ta yükselen sese Canavar ve RAD çalışmalarıyla renk katarken, aynı kat Açık Alan’dan Kıvanç ve Sinem’in, 2.kat ve zemin ise Geiger’in görselleriyle boyut kazanıyor. Mutfak Underground’un sunduğu vegan seçeneklerin yanısıra, duvarların da katılımcılar için açık bir atölyeye dönüşeceği etkinlik, herkesin katılabileceği, deneyimleyebileceği ve en önemlisi paylaşabileceği gerçek bir işgal alanı oluşturuyor.

Fill the Void, kendi içinde ayrı düşmekten ve devinimsizlikten yorulmuş; seslerin, renklerin, tatların ve deneyimlerin buluşmasının bir parçası olmak isteyen herkesi dayanışmaya çağırıyor.

Giriş: 5TL, biletler kapıda kesilecektir.