Kadıköy Woodstock sahnesi, “GARAGE BEAT FEST” etkinliğinde bir geceye bir dünyayı sığdırıyor; punk, garage, dans ritimlerinin birbirine karıştığı, lo-fi yeraltı müziğinin en uçta ve farklı örneklerine ev sahipliği yapıyor. Son yıllarda adından çok söz ettiren, Yunanistan Atina yeraltı sahnesinden 7-Odds grubu ve İstanbul yeraltı garage sahnemizin önemli isimlerinden Reptilians From Andromeda, Türkiye’de surf denilince günümüzde aklımıza gelen ilk isim Robotat grubu ve garage ikilisi The Mobbers geceye eşlik edecekler.

7-ODDS (Atina, Yunanistan)

7-ODDS grubu kadrosu “The Crooks”, “Cool Gadgets” ve “Sunset of Ra” gibi Yunan yeraltı scene’inin önemli gruplarından oluşuyor. Gürültülü garage ve punk soundlarını kullandıkları teramin ve tuşlu
çalgılarla melodikleştirirken; yer yer surf rock ve horror temaları duyabileceğiniz kendine özgü bir müzik ortaya çıkartıyorlar. Ürkütücü ve dans ettiren müzikleri kendi deyimleri ile “zihinlerinizin tahrik olmasına ve küçük kişisel morglarınızdan çıkıp konser boyunca bir robot olmadan kendinizden geçmenize” neden olacak. İkarus Records etiketiyle LP formatında yayınlanan “What are the odds?” albümlerinin tanıtımı için İstanbul’da olacaklar, bu fırsatı kaçırmayın!

Reptilians From Andromeda

İstanbul yeraltı garage sahnesinin son yıllardaki en aktif ve çarpıcı ismi olan Reptilians From Andromeda, Aybike Çelik Özbey (Vokal) ve Tolga Özbey (Gitar) tarafından kuruldu. Tolga Özbey 90’lı yılların Türk punk sahnesinin en önemli gruplarından Rashit’in de kurucusuydu. Reptilians From Andromeda, yurtdışında çeşitli Amerika’lı ve İngiliz plak şirketlerinden 7 Ep (mini albüm), 1 adet de uzunçalar albüm yayınladı. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında müzik otoritelerince harika yorumlar alan grup, 2017-2018 yıllarında Çekya’lı plak şirketi Prof Sny Records’tan plak formatında “Doomsday” adında bir 7″, ardından da “Dialogues For Monkeys” adında bir Lp yayınladı. 2018 Yılında Belçika’da 6 konserlik bir turne yapan grup, bass gitara Bülent Kabaş (Rashit grubundan) ve davulda Başak Karacan’ın da katılımıyla bu sezon hem yurtiçi hem de yurtdışı konserlerinde çalmaya devam edecek. RFA, hızlı, eğlenceli, oldschool Lo-Fi, Rock’n’roll, garage ve punk rock’ı soundlarında özgün bir biçimde birleştiriyor.

Robotat

İlk olarak rockabilly ve surf müzik temelleri ile, 90lı yıllarda Rumble fish adıyla istanbulda kurulan grubun orijinal kadrosu 2003 yılında dağıldı. Uzun bir aradan sonra kurucularından Devrim Salgut, Rumble fish ruhunu Ali Trak ve Ünal Savaş’ın da katılımıyla yeniden canlandırıyor. Grup Robotat Surf Band adıyla, serseri motorsiklet kültürünü de yansıtıp,
bugünlerde rock n roll hayranlarının karşısına yeniden çıkmaya hazırlanıyor.

The Mobbers

Garaj rock, punk tavrı, kirli blues riffleri ve rock’n roll etkisi altında 2017’de kurulan rock ikilisi the Mobbers, Merih Özkan (Gitar/vokal ) ve Cem Çoban (Davul)’dan oluşmakta. Aynı yılın sonunda Bubinga Records’ta ilk Eplerini kayıt eden ikili, 2018’de yerli sahnede ısınma turlarına çıkarken, yüksek tempolu çiğ enerjileri seyirciler arasında dolanmaya başladı. The Mobbers çıkış Eplerinden ilk tekliyi ‘Run Baby Run’ 2 ekimde yayınladı.