1980’lerin başında Chicago’da ortaya çıkan House müziği birçok türün filizlenmesinin temelini oluşturmuş ve hala süregelen bir scene’in yükseliş dönemini yaşatmaya devam etmektedir.

Günümüzde ise bu müziğin İstanbul’daki değerli temsilcilerinden olan Aleksandir, Supu, voyd ve fmy aynı gecede buluşarak 4/4’lük rtimlerin pozitif titreşimlerle uyum içinde olduğu seçkileriyle vücudumuzu hafifletip, ayaklarımızı dans ettirecek. // In The House 16 Kasım Cuma günü Peyote Nevizade’de!


ALEKSANDIR

İzmir/Londra merkezli Artesian Sounds oluşumunun kurucularından Alex Lawrence aka Aleksandir, 2014 yılında house tınılarında prodüksiyonlarını SoundCloud üzerinden yayınlamaya başladı. O zamandan beri Blind Jack’s Journey ve Tessellate üzerinden EP’leri yayınlanmış olan Aleksandir’in son olarak Ingiltere menşeli Church plak şirketi üzerinden ‘Contrails’ isimli albümü yayınlandı.

SUPU

Bu sene ilki gerçekleşen elektronik müzik festivali Sonic Swim’in kurucusu ve programcısı olan Supu, canlı performans ve videolara ses tasarımcısı olarak iş üretmenin yanı sıra ilk EP’si üzerinde çalışıyor ve İstanbul’un çeşitli mekanlarında DJ’lik yapmaya devam ediyor.

VOYD

Daha önce Raw Sounds District, Too Rough for Radio ve vrnt adlı plak şirketlerinden çıkmış çalışmaları bulunan Emre Girginkaya nam-ı diğer voyd, ilhamını aldığı ambient, free jazz, avantgarde jazz tınılarını kendi dünyasında harmanlayarak yaptığı lo-fi house prodüksiyonlar yapıyor. Sakinliğin ve rahatlığın seslerle birlikte vücut bulmuş hali voyd, bir süredir tekli olarak yayınladığı parçalarını bir araya getirdiği “APPROACH” EP’si ile özlemini duyduğumuz bir atmosfere götürüyor.

FMY

İstanbullu House prodüktörü fmy bu müziğin en katıksız ve orjinal örneklerini duyabildiğimiz “Lies” isimli EP’sini Haziran 2018’de Boutade Musique etiketiyle yayınlamıştı. fmy çalışmalarında günümüz titreşimlerini yakalarken, bu türün çıkış noktasına, köklerine de en tatlısından birer selam çakmayı unutmuyor.

—-