İstanbul yeraltı elektronik müzik sahnesinin karanlık ve kendine özgü seslerinin bir araya geleceği
gecede; Okay Vivian, Braun.aar, Deniz Erdem ve Blank Wall Season canlı setleriyle 27 Mayıs Pazar’ını ışıklarıyla donatacak. Gecenin geri kalanını ise, lo-fi titreşimlerle havayı yumuşatacak Voyd ile deneysel bass müziğinin yetenekli prodüktörlerinden Fosil alıp götürecek.

Afiş tasarımı: Fatih Yapar

Yer: Arkaoda
Kapı açılışı: 20:30

.

– OKAY VIVIAN – 

Pervin Güzeldere aka Okay Vivian döneminin ve geleceğin oldukça parlak, yetenekli sanatçılarından. Gerek vokal kullanımı olarak, gerekse seçmiş olduğu sesler ve onları kullanım şekli açısından dinleyenlere tazelik, bir o kadar da tüyleri diken diken eden yoğun bir sis bulutu hissiyatını yaşatıyor. Parçaların yaratım sürecini odasında tek başına gerçekleştiren Okay Vivian, özellikle kendi sesini kullanış şeklinin farklılığı ve burukluğu derinlere doğru işlerken, dinleyene narinliği ve vahşiliği bir arada deneyimletiyor. “u and ur unknown words

.

– BRAUN.AAR –

İstanbul’da yaşamını sürdüren sanatçının “melankolik” kelimesiyle sınırlandıramayacağımız, bu tanımın kökenlerini içinde barındırsada bundan daha büyük bir şey olduğu aşikar olan müziğini canlı olarak ilk defa deneyimleme fırsatı bulacağız.

.

 – BLANK WALL SEASON –

Kaan Işık ve Bora Aygen’in yeryüzüne henüz açılmaya başlayan yeni projesi Blank Wall Season, ambient sesler okyanusunda bizleri bir kayık gezisine çıkartmaya hazırlanıyor. Bu yolculuk sırasında karşımıza nelerin çıkacağı ve bunlarla nasıl baş edeceğimizi önceden kestiremediğimiz gibi, yolculuğun sonunda ayaklarımız karaya bastığında birşeyler çoktan değişmiş olacak..

.

 – DENİZ ERDEM –

Deniz Erdem sınırları olmayan ve her seferinde yeni şeyler deneyen alçakgönüllü bir dahi. Gerçekte neler hissettiğinin katıksız bir uzantısı niteliğindeki kompozisyonları acid, elektronik, braindance ve noise elementleriyle bir araya geldiğinde ortaya çıkan şey ise Türk elektronik müzik tarihinin önünü hızla açan bir eserler dizisi konumunda.

.

 – VOYD –

Daha önce Raw Sounds District, Too Rough for Radio ve vrnt adlı plak şirketlerinden çıkmış çalışmaları bulunan Emre Girginkaya nam-ı diğer Voyd, ilhamını aldığı ambient, free jazz, avantgarde jazz tınılarını kendi dünyasında harmanlayarak yaptığı lo-fi house prodüksiyonlar yapıyor. Sakinliğin ve rahatlığın seslerle birlikte vücut bulmuş hali Voyd, bir süredir tekli olarak yayınladığı parçalarını bir araya getirdiği “APPROACH” EP’si ile özlemini duyduğumuz bir atmosfere götürüyor.

.

 – FOSİL –

İstanbul bass kültürünün canlı kalmasında önemli rol oynayan prodüktörlerden biri olan Berhan Yıldız aka Fosil geçtiğimiz günlerde ilk EP’sini yayınladı. Yeraltı sanat kolektifi Badmash bünyesinde yayınlanan “Soundwich” EP Fosil’in her seferinde yep yeni fikirlerle kendisini geliştirdiğinin ve çıtayı yükselttiğinin en sağlam kanıtı. Global anlamda da bass müziğine kendi seslerini katan Gantz ve İskeletor’un yanında Fosil’de kendi rengini göstermeyi başarıyor. “Gray Matter