In The Void olarak bu sene yeni bir etkinlik serisi ile huzurlarınızdayız.

Bu zamana kadar düzenlediğimiz In The Void geceleri, albüm dinleme etkinlikleri ve Fill The Void ile birlikte şimdi de Türkiye’nin farklı şehirlerinde yapmayı sürdüreceğimiz ‘Sessions’ gecelerine başlıyoruz. Benzer yaklaşımlara sahip müzisyenlerin bir araya geleceği etkinliklerin ilki ise (Ambient/ Drone / Experimental) 24 Ekim’de Ankara Noxus’ta gerçekleşecek. Gecede yer alan isimler deneysel müzik alanında oldukça başarılı ve özgün işlere imza atmış Ekin Fil, Exitpink, Pullahs, Cinuty iken, sonrasında VOID DJ seti ile kapanışı yapacak. Daha fazla detay için buraya göz atabilirsiniz.

Ekin Fil

Sonsuza uzanan ruhani melodilerin ve bulanık bir rüyada işitmişcesine kulağınıza ilişen naif vokallerin yaratıcısı, İstanbullu müzisyen Ekin Fil, geçtiğimiz birkaç senedir solo olarak devam ettiği müzikal hayatında drone pop ve shoegaze sularının sonsuz seyrinde kendini keşfetmeye ederken bu sürede toplamda 11 albüm yayınladı. Aynı zamanda Proudpilot ve Biblo projelerinin mimarları olan Üzeltüzenciler kız kardeşlerinden biri olan Ekin, son olarak Amerika merkezli plak şirketi Helen Scarsdale Agency bünyesinde yeni albümü ‘Ghosts Inside’ ı yayınladı.

Cinuty

Ankaralı müzisyen ve prodüktör Ata Can Yıldız’ın solo projesi Cinuty, bilimum glitch ve noise elementlerini bir araya getirdiği ev yapımı bilgisayar seslerinden oluşan, çoğu zaman karanlık bir atmosferin hüküm sürdüğü bir proje. Özellikle Robonima ailesine katılmasıyla birlikte Zoo Psychology, Wedding Demo, Lebwohl gibi projelerini de dinleme fırsatı bulduğumuz Cinuty son olarak Viyana’da gerçekleşen Robonima etkinliğinde yer aldı ve hala aktif olarak çalışmalarını yayınlamaya devam ediyor.

Exitpink

Ankara’da yaşamını sürdüren müzisyen Ege Tülek’in solo projesi olarak sürdürdüğü Exitpink, daha anlık, ifadesel ve lo-fi seslerden ortaya çıkan bir çalışma. Üzerinde fazla durmadan o an içinden geldiği gibi hatta bir ‘kusma’ şeklinde yorumladığı parçaları noise ve ambient elementlerini barındırıyor. İlk olarak Mickeysaysbye projesiyle tanıdığımız Ege’nin tüm çalışmalarına kulak vermenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Pullahs

Ağırlıklı olarak yaptığı ambient tabanlı prodüksiyonlarıyla tanıdığımız Gurur Gelen, 2010 yılından beri Pullahs mahlası altında solo çalışmalarını yapmaya devam ediyor ve aynı zamanda MIAM’da Sonic Arts master eğitimini sürdürüyor. Müziğinin üretim aşamasında beslendiği çocukluk anıları temasından yola çıkan Pullahs, alan kayıtları ve organik seslerden ortaya çıkarttığı karanlık atmosferi naif, bir o kadar da güçlü bir şekilde dinleyiciye geçirmeyi başarıyor.