İstanbul’da yaşamını sürdüren Matt Sellier ve Gabriel EA Clark’tan oluşan deneysel müzik grubu Isidor Fink ilk uzunçalarını KARE Müzikevi bünyesinde 27 Aralık 2016 itibariyle Bandcamp, Spotify ve Itunes üzerinden yayınladı.

Isidor Fink, drone müzik ve algısal sesler üreten bir oluşumdur. Müzik parçanın başından sonuna kadar büyüyerek düşünsel dalgınlıkların “soundtrack”i haline gelir. Grubun, bir yanda hazır sesler ve synthesizer kullanımı ile dijital bazlı; diğer yanda tambur, kanun ve çeşitli ziller ve çan sesleri ile akustik bir yaklaşımı bulunmaktadır. Bu ezberbozan yaklaşım, uçlardaki zıtlıkların yaratabileceği uyumluluk fikrine dayanmaktadır.

Kendi adını taşıyan ilk uzunçaları tanımlarken “evinin yolunun kaybetmemek için yere serpilen ekmek kırıntıları” düşüncesiyle yola çıkarak sonunda değişken gerçeklik önerileri sunmayı manifesto olarak belledikleri şeklinde dile getiriyorlar. “2016 yılı sona ermeden” naralarıyla yeni bir yılla gelen yeni başlangıçlar umuduyla yaşadığımız bu kısa zaman aralığında bizi yükselten frekanslara uyumlamamızı tekrardan hatırlatan bu sesler okyanusunu deneyimlemenizi diliyoruz.

Albümde duyduğunuz tüm sesler bütünlüğü Matt Sellier ve Gabriel EA Clark tarafından bestelenmiş ve sunulmuştur. Ses mühendisliği Berk Sivrikaya’nın elinden çıkma olup, overdub’lar, mix ve mastering’i ise Ali Uygur Erol’a aittir.