Ticari odakların öncelikli olmadığı, dünyanın farklı coğrafyalarından çıkan, keskin sesleri duyabileceğimiz, samimi performanslara tanıklık edeceğimiz ve sonucunda ilham ve perspektif ile çıkabileceğimiz konser serisini hedefleyen; işitsel duyuların öncelikli fakat diğer duyuları da gecenin yolculuk gibi deneyimlenmesinde önemli unsurlar olarak ele alıp, atmosferi özel ve bütün kılacak yeni konser serisi Juice Pleasure‘ın ilk etkinliği 23 Şubat Cumartesi AnahitSahne‘de gerçekleşiyor.

Serisinin ilk konuğu 2012’de Yunanistan’da temellerini atan Chickn. Doğu ve Anadolu’dan, psyched-out space-rock ve erken progresif rock’tan etkilenmiş olan grup şimdilerde kendilerini Acid, Psych ve Krautrock tür ve stilleri ile ifade ediyorlar.

Ana hatları doğaçlama ve beklenmeyeni karşılama olan Chickn, geniş müzisyen ağında şimdinin ifade gereksiniminde değişebilen bir yapıya sahip. 2019 Kış Avrupa turnelerinin bir ayağı ve Türkiye’ye ilk ziyaretlerinde aşağıda yer alan formda karşınızda:

Chris Bekiris – Elektrik Gitar, Synth/Klavye
Angelos Krallis – Vokal, Elektrik Gitar, Synth
Pantelis Karasevdas – Davul, Perküsyon
Don Stavrinos – Üflemeli Ensturman, Perküsyon
Axios Zafeirakos – Bas

Juice Pleasure, buluşmaları, odak noktasını aldıkları performansın barındırdığı ses, tür ve dinamiklere ilgi ve tutku taşımış olan kişilerin müzikal seçkileri ile, başlangıç ve kapanış yapacağı bir formatta tutmayı planlıyor. Chickn’a seçkisi ile eşlik edecek olan isim ise, farklı coğrafyalardan 60 ve 70’lerden günümüze uzanan Psychedelic Rock ve Folk, Progressive, Garage ve Krautrock gibi türlere ilgi duymuş olan Eren Şenkardeş.