Eskişehir’de yaşamını sürdüren bass müzik prodüktörü / DJ Sefa Tuna (Modern Noise Machine) ve bir kaç arkadaşıyla birlikte kurdukları Kolekt, bu alanda üretim yapan prodüktörleri bir araya getirmek, ortak çalışmalarda bulunmak için hayata geçirilmiş bir proje.

“Kolekt’in öncelikli amacı Türkiye’deki müzik prodüksiyonu ile uğraşan insanları bir araya getirmektir. Bunu sağlamak için insanların birbiriyle anlık iletişim kurabileceği bir Discord kanalımız var. Bu kanalda, beraber oyun oynuyor, müzik yapıyor, birbirimizin parçalarına geri dönüş yapıyor, bildiklerimizi birbirimize aktarıyoruz. Önümüzdeki günlerde farklı şehirlerde küçük ekipler halinde atölyeler yapmayı planlıyoruz. Ayrıca Kolekt Beats adında, katılımcıların ortak sample klasöründen kendi beat’lerini yaptıkları bir etkinliğimiz var.” 

Chromaze, Epsilonite, Farabi, Hoplite, Kaze, Kir, MNM, Revengineer, Wgncb ve YNZ‘nin yer aldığı Kolekt Beats serisinin beşincisini bugün itibariyle yayınlayan ekip üretmeye ve paylaşmaya devam ediyor. Kendilerine infokolekt@gmail.com’dan ulaşabilirsiniz.