Techno sahnesinin değerli temsilcilerinden olan ve titreşimlerini çok uzaklara yayabilmiş Cassegrain‘in kurucularından biri olan Hüseyin Evirgen, aynı zamanda 2016 yılından beri kendi solo çalışmalarını da Magna Pia mahlası altında yayınlamaya devam ediyor.

İstanbul üniversitesi ve Salzburg’da kompozisyon, piyano ve elektronik müzik eğitimi alan Hüseyin Evirgen, o dönemlerde birçok tiyatro oyunu, dans performansı ve benzer alanlar için müzikler bestelemiştir. 2008 yılında katıldığı Red Bull Müzik Akademi’sinde Alex Tsiridis ile yollarının kesişmesiyle dünya çapında sevilen techno ikilisi Cassegrain’in başarısını ise günümüze kadar sürdürmeye devam ediyorlar. Bu zamana kadar NY, Prologue, Killekill, Ostgut Ton, Counterchange ve Semantica gibi birçok plak şirketiyle birlikte çalışan ikili, 2016 yılında kendi plak şirketi Arcing Seas‘in de temellerini atmış oldular.

Hüseyin Evirgen aka Magna Pia’nın geçtiğimiz Ağustos ayının sonlarında Soma Records bünyesinde yayınlanan yeni EP’si “Venus Genetrix”i tüm dijital platformlar üzerinden dinleyebilirsiniz.