Eskişehir’de yaşamını sürdüren bass müzik prodüktörü / DJ Sefa Tuna (Modern Noise Machine) ve bir kaç arkadaşıyla birlikte kurdukları Kolekt, bu alanda üretim yapan prodüktörleri bir araya getirmek, ortak çalışmalarda bulunmak için hayata geçirilmiş bir proje. Şimdiden 60 kişiye yakın kişiyi bünyesinde toplayan Kolekt etkinliklerinin ilk meyvesini Vigor, YNZ, Jung, Fosil, Kaze, Hoplite, Modern Noise Machine ve Farabi‘nin katılımıyla geçtiğimiz günlerde Soundcloud üzerinden yayınladılar.

“Kolekt’in öncelikli amacı Türkiye’deki müzik prodüksiyonu ile uğraşan insanları bir araya getirmektir. Bunu sağlamak için insanların birbiriyle anlık iletişim kurabileceği bir Discord kanalımız var. Bu kanalda, beraber oyun oynuyor, müzik yapıyor, birbirimizin parçalarına geri dönüş yapıyor, bildiklerimizi birbirimize aktarıyoruz. Önümüzdeki günlerde farklı şehirlerde küçük ekipler halinde atölyeler yapmayı planlıyoruz. Ayrıca Kolekt Beats adında, katılımcıların ortak sample klasöründen kendi beat’lerini yaptıkları bir etkinliğimiz var.”

Kolekt Beats serisini detaylı açıklamak gerekirse…

“Kolekt Beats serimizde her ay katılımcılardan en az 3 Bass , Synth ,FX/VOX olmak üzere sample’ lar istiyoruz. Ardından bütün katılımcılardan alınan sample’ları ortak bir klasörde toplayıp katılımcılardan sadece bu klasördeki sample’ları kullanarak belirlediğimiz bitiş tarihine kadar istedikleri tarzda minimum 1 dakika uzunluğunda bir parça yapmalarını istiyoruz. Etkinlik bitiminde katılımcıların gönderdiği parçaları set haline getirip kullanılan sample klasörü ile beraber SoundCloud üzerinden paylaşıyoruz.”

Kolekt Beats serisinin ilk etkinliğini 29 Ocak günü tamamladık. Bir sonraki etkinliğimiz için 18 Şubat tarihine kadar katılımcılardan sample’larını yollamalarını bekliyoruz. Duyurularımızı Discord grubumuzda yapıyoruz. Discord grubumuza dahil olmak isteyenler bize mail adresimiz infokolekt@gmail.com’dan ya da Soundcloud hesabımız aracılığıyla ulaşabilirler.