Türkiye’nin ilk üniversite radyosu ünvanına sahip Radyo Boğaziçi’nin uzun bir süredir bağımsız müzik gruplarının sesini duyurduğu “Sınırsız Müzik Günleri” kapsamında bu sene 18.’sinin düzenleneceği Battle Of The Bands, Türkiye’nin birçok yerinden katılan müzisyenleri aynı çatı altında topluyor ve onlara yeni bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor.

Başvuru tarihinin 1 Eylül’de sonlanacağı Battle Of The Bands yarışmasına katılım şartları ise şu şekilde:

• Yarışmacı gruplar amatör olmalıdır. (Daha önce herhangi bir nedenden dolayı ticari amaçlı albümleri yayınlanmamış olmalıdır.) Grup üyeleri yalnızca bir grupta çalabilir. Aynı kişi farklı gruplarla yarışmaya katılamaz.
• Başvurular 1 Ağustos 2016, Pazartesi günü başlar ve 1 Eylül 2016, Perşembe gününe kadar devam eder. Yarışmaya katılacak gruplar demolarını, müzik tarzı, grubu anlatan tanıtıcı bilgi ve resimle birlikte, bu tarihe kadar radyo boğaziçi’ne dijital yollarla, elden veya kargo ile iletmek zorundadırlar. (Adres: Radyo Boğaziçi, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs 1. Erkek Yurdu No:11, 34342 – Bebek, İstanbul)
• Demolar CD/Audio veya mp3 formatında olmalıdır.
Grup performanslarının değerlendirilmesinde jürinin daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi açısından, hazırlanan demolarda yer alan eserler grupların kendi besteleri olmalıdır ve demo CD’sinde en az üç şarkı bulunmalıdır. Bu şarkılardan en az ikisi grubun kendi bestesi olmalıdır, üçüncü şarkı opsiyonel olarak cover/uyarlama olabilir.
• Daha önceden yarışmış bir şarkı yarışmaya kabul edilmez. Besteler eğer bu yarışmaya katılmamışsa katılma hakkı kazanabilir.
• Başvurular bittikten sonra yapılacak ön elemede, finale katılmaya hak kazanan gruplar, finalde performanslarını plak şirketlerinden temsilciler ve müzik otoritelerinden oluşan seçkin bir jüri önünde sergileme fırsatını yakalayacaklardır.
• Finallere katılmaya hak kazanan gruplar 15 Eylül 2016 tarihinde sosyal medya ve basın yayın organları aracılığıyla duyurulacaktır.
• Finalist grupların final performans sırası, final günü çekilecek kura ile belirlenecektir.
• Finalistlerin yarışma sırasında çalacakları şarkılardan en az ikisi kendi besteleri olmalıdır.
•Yarışma 1 Ekim 2016 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşecektir.

Dereceye giren müzik grupları için ödüller ise;

Birinciye;
– DokuzSekiz Müzik’ten maxi single
Tüm finalistlere;
– DokuzSekiz Müzik’ten finale kalan tüm grupların bestelerinin yer aldığı toplama albüm

Ayrıltılı bilgi ve başvurularınız için bob@radyobogazici.net adresine mail atabilirsiniz.