Bir seneyi aşkın süredir aktif olarak çalışmalarını sürdüren, Braindance başta olmak üzere elektronik müziğin sonsuzluğundan çekip çıkarttıkları iki albüm yayınlayan (Arketip – Işık Dürümcüsü, Fluctuosa – Gastropods) İstanbul merkezli plak şirketi Sitdownandance 2018’i nefis bir toplama albümle kucaklıyor.

“Müziğe olan sevgimiz bize durmadan yeni hayaller kurdururken, hayatta ne için var olduğumuzu anlamamızda eşi olmayan bir yol gösterici oldu. Doğadan öğrendik, seslerle ifade etmeye çalıştık. Bunu deneyimlerken evrende yalnız olmadığımızı biliyorduk. Bizimle birlikte bir çok güzel hatıraya şarkıları ile eşlik etmiş, bizim için çok özel olan sanatçılardan oluşan bu toplama albümü yılın son gününde sizlerle paylaşmaktan onur duyuyoruz. Hepinize harika bir yeni yıl dileriz.”

Aralarında Arketip, Boidflow, D’Arcangelo, Fluctuosa, Has Sal, Subgreen, VST Spor ve nicelerinin yer aldığı “The Auditory Perception of Idiosyncrasy” toplama albümü tekrar tekrar dinlenesi ve içinde kaybolası bir güzellikte.