Ruhlarımızı müzik/ses ve etkinlikleri tamir eden Soul Engineers, In The Void ile birlikte müziğin kalbinden geçerek 23 Şubat günü, kurulduğu günden itibaren birliğin titreşimlerini, insanı insana yansıtan BaBa ZuLa ile Akasya Kültür Sanat‘ta buluşuyor.

1996 yılında İstanbul’da doğan BaBa ZuLa, kurucu üyeleri Levent Akman, Murat Ertel, Ümit Adakale ve Periklis Tsoukalas’ın yanı sıra bu yolculukla onlara eşlik eden birçok sanatçı ile dünyayı dolaşmaya devam ediyor.

BaBa ZuLa, Türkiye’de belli bir tür içine dahil edemeyeceğimiz ender gruplardan; ülkemizin müzik elçisi olan grup, geleneksel halk müziğinden beslenirken, müzikal köklerimizden aldıklarını çağdaş müzikle birleştiriyorlar. Bir yanda funk, diğer yanda elektronik var ama hepsinin beslendiği nokta memleket topraklarında yapılan müzik, ortaya çıkan ise Türkçe saykodelik. BaBa ZuLa, bu özgünlüğü yakalayabildiği için sadece bu topraklarda değil dünyanın her yerinde ilgiyle dinleniyor. Albümleri bir kenara sahne performansları da takdire şayan. Dans ve teatral ögelerle müziklerini ve düşüncelerini görsel olarak da desteklerken seyirciyle tek vücut oluyor ve adeta şamanik bir ayin sunuyorlar. 21. yüzyıl Türk saykodelik müziğinin eşsiz ustaları Baba ZuLa, İstanbul’da doğan ve İstanbul’un anılarından etkilenen müzikleri aracılığı ile mirasını paylaşmayı sürdürüyor.

20:30 Kapı Açılış
21:00 Sibel Engingök (In The Void)
22:00 BaBa ZuLa
23:30 Okan Budak (Soul Engineers)

Detaylı bilgi için: BaBa ZuLa: Soul Engineers ve In The Void Sunar
Biletler: Biletix