2018 yılında kurulmuş İstanbul merkezli elektronik müzik grubu SORS, Çağdaş Delen, Cihangir Aslan ve Ali Tunç’dan oluşuyor. Minimal ve yoğun melodik tınılardan etkilenen grup, dans müziğini kendi yorumlarıyla sunup, çeşitli okumalar ve görsellerle zenginleştirmektedir.

Grup, Şubat 2018’de Çağdaş Delen, Ali Tunç ve Onur Karaduman tarafından kurulmuş ve adını ilk defa Miller sponsorluğuyla ‘Its Chiller Time’ etkinliklerinde duyurmuştur. İstanbul ve Ankara’da birçok canlı performans sergileyen grup, Cihangir Aslan’ın katılımıyla ve Subroomer Records etiketiyle ilk profesyonel çalışmalarını gerçekleştirmeye başlamıştır.

“Vitality” parçasında, Sors’un ilk EP’si Euphony’de işlenen benlik savaşının psikolojik finalini işlenirken, çok benlilikten tek egoya geçişin hikayesini anlatan tekli 15 Mart tarihinden itibaren tüm dijital platformlarda.

Seslerin gürültüye dönüştüğü şehir İstanbul’dan, kendi sesimizi duymamız için kısa bir mola verdirtecek yeni bir oluşum doğuyor. Osman Kürşad Tuncer’in oluşumu ox, müziğini üretimden çok bir tür ‘çaba’ olarak tanımlayan bir proje. Üretim kavramı, başlangıcı ve sonu olan süreçlere referans verirken, çaba ise müziğin, zaman döngüsünün içerisinde sonsuz ihtimallerle yeniden başka duygulara dönüşebilmesini anlatıyor.

Üretim sürecinde Claude Debussy’den etkilenen İstanbul merkezli ox’un müziği, günümüz dünyasında bireysellik üzerine kafa yoran herkesin kendine bir mola yaratıp, kendi his dünyasında derinleşebilmesini sağlayabilecek sesler barındırıyor. Özellikle şehir hayatında müzik dinlemeyi, bir uzaklaşma eylemine çevirmiş ya da kulaklığı ile rutinin içinde dolaşmaya alışmış insanları, müziğin yarattığı ‘gerçek’ bir molaya davet ediyor.

ox’un ilk teklisi “Ring” 8 Mart tarihinde Subroomer Records etiketiyle yayımlandı.