Elektronik müziğin farklı dallarından aldığı ilhamı kitlelerle paylaşmaya odaklanmış bir ekip olarak Syncope, bir nefes alma eylemi olarak rave kültürünü yaygınlaştırmak, iyi müziği bu kültürün odağı haline getirmek isteyen bir oluşum. Oluşumun üyeleri, amacı gereği her raver’a açık olması gereken techno sahnesinde, artan alkol fiyatlarına ve politik müdahalelere rağmen sahnenin iyi isimleriyle giriş ücreti uygun etkinlikler yapmayı amaçlıyor.     

Önümüzdeki hafta bu hedef ile yola çıkarak düzenledikleri etkinlikte Manchester’lı DJ/Prodüktör Setaoc Mass’i konuk edecekler. Keskin detaylarla demlenmiş kışkırtıcı techno anlayışı ve son yıllarda yayımladığı ambient ve IDM tarzındaki parçalarıyla fütüristik bir uzay çağına yeşil ışık yakan Setaoc Mass, Len Faki’nin plak şirketi Figure’un vazgeçilmezlerinden olmasıyla birlikte kendi kurduğu SK_eleven etiketiyle yayımladığı prodüksiyonlarıyla da Berghain, Tresor, Fabric ve Khidi gibi dünyaca ünlü gece kulüplerinin aranan yüzü haline geldi. Setaoc Mass Istanbul’da ilk kez 1 Mart’ta, B-Drive, RH ve Rector ile birlikte gecenin en uzun sürdüğü gece kulübü Temple’da çalacak.   

1 Mart Cuma geceyarısı başlayıp ve Cumartesi sabahına dek sürecek olan, şehrin rave olanaklarını yeniden keşfedebileceğiniz bu etkinlikte sizleri doyurucu bir ses sistemi, mekan ile ilgili dekorasyon değişimleri ve audio-visual bir deneyim bekliyor olacak.