2007’de İstanbul’da eylemlerine başlayan The Raws, ”en iyisi en kötüsü, en kötüsü en iyisidir” fikrine sadık, bir yeraltı rocknroll çetesidir.
Reverend Beat-Man ile birlikte yayınladıkları splitin ardından 2008’de Squoodge Records etiketiyle “Let’s have a Bondage Blues 7” yayınladılar. Dead Elvis ile birlikte Almanya’yı turlayan ve daha sonra farklı ülkelerde bir çok festivalde yer alan grup, 2011’de “Wurst Riders Are Back In Town” ve 2012 yılında Perpetrator Records’tan “Beach Mo Ka Ko 7” ile birlikte bir süre eylemlerini durdurdu. 2016’da Yunanistan’da düzenlenen We’re Loud Festival’de verdikleri iki konserle aniden ortaya çıkan 3’lü, Nisan 2017’de İspanya’da düzenlenen Munster Loony Festival’de The Monsters(CH) ve Fuzztones(UK) gibi garage punk rocknroll dünyasının efsane gruplarıyla aynı sahneyi paylaştı. Geçtiğimiz ay We’re Loud İstanbul’un açılış partisinde boy gösteren The Raws, çok kısa bir süre önce Slovenly Recordings tarafından yayınlanan yeni 45’likleri ile kirli, gürültülü ve yaramaz rocknroll eylemlerine devam ediyor.

2019’un ilk zehirini bugün itibariyle sızdıran The Raws’un toplamda oniki şarkıdan oluşan yeni albümü “BAT! BAT! BAT!” Ada Tuncer imzalı kapak çalışmasıyla Bandcamp’ten dinlemeye açık halde, kaset formatı ise çok yakında.