Kadıköy Yeldeğirmeni merkezli, kendin yap etiğini benimseyen vegan kolektif Tight Aggressive ve yaklaşık 20 yıldır bağımsız sahneye aralıksız destek veren Peyote‘nin organize ettiği Byzantion Fest #5, sizi 18 Haziran Cumartesi günü Burgazada Cennet Bahçesi’ne birlik olmaya çağırıyor.

Byzantion Fest #5’te, bağımsız/herhangi bir plak şirketi ile anlaşma sağlamamış yedi adet alt kültür müzik grubunu dinleme fırsatı yakalamanın yanı sıra, gün boyu sürecek tasarım pazarında üreticilerin “kendin yap” etiğiyle ürettiği ürünleri görebillir, fanzin masalarında fanzinlere göz atabilir, bir şekilde iç içe olduğunuz fakat daha önceden tanışma fırsatı bulamadığınız kişilerle tanışıp, oluşacak yeni bağlara, yeni birlikteliklere katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca gün boyu temin edebileceğiniz birbirinden lezzetli vegan yemek seçenekleri de olacak.

“Lütfen bu uyarıyı dikkate alın; Adayı kirletmeyin; kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkasına yapmayın. Adada kamp kurmak, ateş yakmak, çöp bırakmak kesinlikle yasaktır.Peyote, Tight Aggressive ve Byzantion Fest, seksizm, ırkçılık, görünüşçülük, homofobi, yaş ayrımcılığı, türcülük gibi düşünceleri tolere etmez ve bu düşüncelere sempati duyan bireyleri, organizasyonlarında katılımcı olarak görmek istemez. Sadece alfa erkeklerin, diğer bireyleri rahatsız edecek şekilde dans etmeyi tercih ettiği ataerkil bir eğlence anlayışı ilgimizi çekmiyor. Festivale gelirken lütfen sizinle beraber dans etmeye çalışan insanlara saygı duyarak, türcü düşünce ve maço tavırlarınızı evde bırakın. Herkese sevgiler.”

Zaman Çizelgesi
10:00 AÇILIŞ / TASARIM PAZARI / FANZİN STANDLARI
16:00 Fanikedi
16:45 Lopenstraat
18:00 El Topo
18:45 Tecelli
19:30 The Kilink
20:45 Islandman
22:00 Age Reform

* Tight Aggressive Dükkan ve Peyote Nevizade’den edinebileceğiniz 30 TL’lik ön satış biletlerinin (300 adet ile sınırlı) yanında, festival günü Burgazada Cennet Bahçesi’nde de 40 TL’lik giriş biletlerini bulabileceksiniz.