Eazycut Records, Al’York grubundan tanıdığımız Ediz Steel ve Keihan Khasmakhi tarafından kurulan Türkiye’nin ilk bağımsız plak kesim şirketidir. Müzisyenlere yeni bir seçenek sunan bu şirket müzik türü, plak sayısı ayırt etmeden, sizin için plak kesiyor. Amacı müzik sektöründeki zorlukları aşabilmek ve en iyi ürünü ortaya koymak olan Eazycut Records, müzisyenlere kolaylıkla plak sahibi olma imkanı sunuyor. Eazycut Records, her müzik severe ve her müzisyene hizmet vermeyi hedefliyor.

Türkiye’nin ilk bağımsız plak üretim şirketi olan ve Türkiye’ye plak üretimini geri kazandırmaya çalışan Eazycut Records 03.12.2017 tarihinde Ankara’da faaliyete geçti. Eazycut Records’ta Keihan Khasmakhi tarafından Türkiye’ye getirilen Lathe Cut plak kesimi kullanılmaktadır ve bu çalışmayı Al’York grubunun gitaristi Ediz Steel ile birlikte yürütmektedirler.Türkiye’de ilk kez Lathe Cut plak üretimini başlatacak olan Eazycut Records, bağımsız müzisyen ve gruplara, kendi imkanlarıyla plak sahibi olma şansını sağlamayı istemektedir.

Eazycut Record’ta kullanılan Lathe Cut bir plak üretim tekniğidir. Baskıdan farklı olarak tek tek plak üretilebilirken, baskı gibi toplu ve seri üretim imkânı da sunan Lathe Cut’ta üretilen her plak birbirinden ayrı olarak kesilmektedir. Baskı plakla aynı kaliteye sahip olan bu tekniğin farkı, plakların eş zamanlı olarak kesiliyor olmasıdır.

Türkiye’de bu teknikle yayınlanacak olan ilk plak projeleri, Al’York’un “River” adlı teklisi, Taner Öngür & 43.75’in Tantana Records etiketli “Elektrik Gramofon” albümünün 5 adet 45’likten oluşan seti ve In Hoodies‘in “Coo Coo” adlı yeni şarkısıdır.

Eazycut Records, 5″,7″,10″ ve 12″ boyutlarındaki plakları siyah, beyaz ve şeffaf seçenekleriyle sunuyor. Plak kesimi, plak üretimindeki minumum sipariş sınırını ortadan kaldırıp, kaliteden ödün vermeden istenilen miktarda siparişe olanak sağlıyor.

Ayrıntılı bilgi ve Eazycut Records’a ulaşmak için:
eazycutrecords@gmail.com